Про дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації обігрівальних приладів та печей в осінньо-зимовий період
Департамент агропромислового розвитку повідомляє, що в поточному році на об’єктах АПК області виникло 5 пожеж: 3 пожежі під час жнивної компанії 2019 року, внаслідок чого знищено 28 га зернових на корені, збитки від яких склали 426,9 тис. грн. та 2 пожежі на об’єктах, збитки від яких склали 55,0 тис. грн. (в 2018 році відповідно 7 пожеж та 134 тис. грн. збитків).
Основними причинами пожеж були: підпал (1 випадок); ймовірний розряд блискавки – 1; налипання залишків рослинності на випускний колектор автомобіля – 1; недоліки конструкцій виготовлення та монтажу – 2 випадки.
В осінньо-зимовий період для обігріву масово використовують електрообігрівачі або пічне опалення. Проте, варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки, використання саморобних або несертифікованих обігрівальних приладів може стати причиною не лише виникнення пожежі, але й, що найголовніше — загибелі людей. Із зниженням температурних показників щодня фіксуються випадки загорань, які призводять до трагічних наслідків, причиною їх виникнення є саме недотримання елементарних правил безпеки під час користування обігрівачами.
Звертаємо увагу на необхідність дотримання правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами, як працівниками, так і відповідними службами та фахівцями з пожежної безпеки підприємств, установ та організацій аграрного сектору.
Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:
- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- не обігрівати приміщення саморобними та несправними електрообігрівачами;
- не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з приміщення;
Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
- залишати печі без догляду;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини;
З метою вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникнення пожеж, прошу Вас довести до керівників підприємств вищезазначені рекомендації.
Крім того, з метою здійснення оперативного контролю за станом охорони праці, пожежної та техногенної безпеки на підприємствах, установах, організаціях у власності, оренді або користуванні яких перебувають сільськогосподарські об’єкти, прошу надавати інформацію про виявлені нещасні випадки, пожежі та інші НС щоп’ятниці до 13.00 та в понеділок до 9-ї години (якщо ці випадки трапилися у вихідні дні) на електронну адресу Департаменту або за телефоном 77-45-29.
Визнати таким, що втратив чинність, лист від 12.06.2019 №05-04/1619 «Про надання інформації з охорони праці та пожежної безпеки »
В.о. директора Олег. КРАПИВНИЙ