До Дня працівників сільського господарства

Дата: 14.11.2019 15:23

Завершуються польові роботи і країна готується відзначити професійне свято аграріїв – День працівників сільського господарства. За підсумками попереднього року Чернігівщина друга в Україні за виробництвом жита та кукурудзи, третя – вівса, п’ята – картоплі. Такі позиції область тримає другий рік поспіль. За виробництвом зерна на 1 особу вона є лідером країни. Чернігівщина входить до пятірки найбільших виробників молока. За обсягом продукції сільського господарства вона девята серед регіонів.

Станом на 1 листопада цього року в сільському, лісовому та рибному господарстві зареєстровано 2013 юридичних осіб.

На початок листопада аграрії області зустрічають свято такими здобутками: всіма категоріями господарств зібрано 4 млн.т зерна, реалізовано на забій 43 тис.т живої маси худоби та птиці, надоєно 447 тис.т молока, вироблено 270 млн.шт яєць.

Кращий, ніж торік, в області отримано урожай пшениці озимої, кукурудзи, ячменю ярого, проса, соняшнику, буряку цукрового (фабричного) та овочів відкритого ґрунту.

У вересні в сільському господарстві було зайнято понад 24 тис. штатних працівників, або кожен сьомий працюючий області. Середньомісячна заробітна плата їх становила 10182 грн, що на 20% більше, ніж рік тому та в середньому в області.

Щиро вітаємо всіх аграріїв із професійним святом! Бажаємо міцного здоровя та вагомих здобутків!

Головне управління статистики у Чернігівській області