Майже 5,9 млрд гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини за 2019 рік

Дата: 28.01.2020 16:45

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС в Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області протягом  2019 року надійшло майже 5,9 млрд грн від сплати податків і зборів.

Найбільшу частку у загальній сумі сплачених податків (63,9 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 3,7 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано 750,2 млн грн, решту – до бюджетів об’єднаних територіальних громад та районів.

Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість та автомобілі преміум-класу) забезпечено ще майже 16 відс. доходів бюджетів територіальних громад (927,6 млн гривень). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 784,2 млн гривень (13,4 відс. загальної суми).

Частина решти податків і зборів становить 7 відс. загальної суми надходжень: податку на прибуток сплачено 45,9 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 150 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та пального – 162 млн грн, плати за ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 19,2 млн грн, екологічного податку – 25,2 млн гривень.

Традиційно високою залишається частка надходжень до місцевих бюджетів області від установ сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (24,9 відс. загальної суми або 1461,4 млн грн). Також у значних розмірах сплачено податки представниками галузі сільського господарства (21,6 відс. або 1267,4 млн грн), промисловості (14,2 відс. або 832 млн грн).

Від суб’єктів господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, надійшло 441,9 млн грн (7,5 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 356,4 млн грн (6,1 відс.), галузі лісового господарства – 167,3 млн грн (2,8 відс.), будівництва – 90,3 млн грн (1,5 відсотка).

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області