Допомога по вагітності та пологах від Фонду зросла на 16,5%

Дата: 12.04.2020 08:45

Упродовж першого кварталу 2020 року Фондом соціального страхування України прийнято на оплату понад 4 млн днів декретних на суму 1,1 млрд гривень.

Середньоденний розмір допомоги за цей період зріс на 16,5% та склав 275,9 грн проти 236,78 грн у першому кварталі 2019 року.

Загалом у січні–березні роботодавці подали до Фонду заяви-розрахунки на фінансування допомог по вагітності та пологах для 39,7 тисяч працюючих жінок.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та складає 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу.

Сума такої допомоги обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

За основним місцем роботи зазначене матеріальне забезпечення не може бути меншим за обчислене, виходячи з мінімальної заробітної плати. Водночас, за місцем роботи за сумісництвом мінімальні гарантії щодо розміру допомоги не застосовуються.

www.fssu.gov.ua