За І півріччя 2020 року платниками Чернігівщини сплачено 7,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Дата: 21.07.2020 08:59

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками за січень-червень 2020 року сплачено майже 5,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Приріст до минулого року – понад 7 млн гривень.

З цих коштів майже 45 відсотків спрямовано до державного бюджету - 2,3 млрд гривень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками забезпечено 2,8 млрд грн податків. Факт минулого року перевищено на 5,5 відс. або на 148,5 млн грн за рахунок зростання сплачених сум по всіх бюджетоформуючих податках: податку на доходи фізичних осіб сплачено більше на 6,7 відс. (+115,8 млн грн), єдиного податку з підприємницької діяльності – на 10,6 відс. (+37,1 млн грн), рентної плати за користування природними ресурсами – на 8,5 відс. (+6,2 млн грн), акцизного податку від реалізації підакцизних товарів – майже на 13 відс. (+7,5 млн гривень).

Високим залишається по області рівень самостійної сплати податків і становить близько 99 відсотків. Від проведення контрольно-перевірочної роботи надійшло 20,4 млн грн та від застосування заходів стягнення боргу – 35,8 млн гривень.

Крім того, страхувальниками сплачено для перерахування до Пенсійного та інших фондів майже 2,5 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 6 відс. або майже на 142 млн гривень.

Сектор комунікацій Головного управління  ДПС у Чернігівській області