До уваги посадових осіб органів місцевого самоврядування

Дата: 26.01.2021 09:08

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1330 затверджено Порядок та форми надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів ( далі - Порядок).

Зазначеним Порядком визначено, що сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, надсилають у десятиденний строк з дня прийняття рішень, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та/або зборів та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів, до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та/або зборів, в електронному вигляді інформацію щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів за такими формами:

• інформація щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів (додаток 1);
  • ставки земельного податку та перелік пільг для фізичних і юридичних осіб, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 2 Порядку);
  • ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та перелік пільг для фізичних і юридичних осіб, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 3 Порядку);
  • ставки туристичного збору та перелік пільг, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 4 Порядку);
  • ставки збору за місця для паркування транспортних засобів та перелік пільг, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 5 Порядку);
  • перелік пільг з транспортного податку, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 6 Порядку);
  • ставки єдиного податку для платників єдиного податку першої групи (додаток 7 Порядку);
  • ставки єдиного податку для платників єдиного податку другої групи (додаток 8 Порядку).

Інформація, зазначена в пункті 1 цього Порядку, подається через засоби інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і  «Про електронні довірчі послуги».

У разі коли органом місцевого самоврядування встановлено, що інформація щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів подана контролюючому органу не в повному обсязі або містить помилки, такий орган місцевого самоврядування подає контролюючому органу нову інформацію в строк, який не перевищує строку, передбаченого пунктом 1 цього Порядку – не пізніше 25 липня року.

В інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів зазначаються всі рішення органів місцевого самоврядування, якими встановлюються ставки місцевих податків та/або зборів, а також податкові пільги з їх сплати, які будуть застосовуватися починаючи з наступного бюджетного періоду, з урахуванням:

• рішень, якими вносилися зміни до раніше прийнятих рішень;
  • рішень, прийнятих у попередніх періодах, які не мають граничного строку дії.

До впровадження спеціального програмного забезпечення інформація з додатками (рішення щодо встановлення ставок місцевих податків та зборів та пільг на 2022 рік) має бути подана адміністративними центрами органів місцевого самоврядування Чернігівської області не пізніше 25 липня 2021 року до Головного управління ДПС у Чернігівській області у електронному вигляді виключно у форматі  -XLS згідно з встановленими формами.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області