Кому і як підвищать пенсії в 2021 році

Дата: 26.01.2021 09:15

На 2021 рік заплановано п’ять етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів

Січень.р

Нагадаємо, що у січні  проведено перерахунок пенсійних виплат у зв’язку з підвищенням із січня 2021 року показника мінімальної заробітної плати в Україні, визначеної Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (6000 грн).

Березень.

Індексація пенсій з 1 березня (планується в середньому на 11%).

Квітень.

Автоматичний перерахунок пенсіонерам, які працюють, з урахуванням заробітної плати в період роботи й набутого стажу роботи.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Липень.

Планується підвищення прожиткового мінімуму з 1769 грн до 1854 грн та збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок і підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо), збільшення мінімальної пенсії до 1 854 грн.

Встановлення щомісячної доплати до пенсії до 400 гривень для пенсіонерів віком 75-80 років та мінімальної пенсійної виплати 2500 грн за наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше.

Продовжаться виплати щомісячної компенсації в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80-річного віку. Водночас буде розширене коло одержувачів таких виплат.

Грудень.

Планується підвищення прожиткового мінімуму з 1854 до 1934 гривень та збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок і підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо). Мінімальна пенсія, яку отримуватимуть українці з грудня 2021 року, зросте на 80 грн і становитиме 1934 грн.

У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати до 6500 грн, із 1 грудня 2021-го мінімальна пенсійна виплата для людей, старших за 65 років, зі стажем 30 років для жінок і 35 років для чоловіків становитиме 2600 грн.

Преслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області