ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ВПЕВНЕНІСТЬ У ЗАВТРАШНЬОМУ ДНІ

Дата: 06.04.2021 14:56

Фото без опису  ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ВПЕВНЕНІСТЬ

У ЗАВТРАШНЬОМУ ДНІ

Тіньова зайнятість створює безліч загроз як для держави, так і для суспільства. Адже держава недоодержує значну частину податкових надходжень, а це, в свою чергу, підриває систему соціальних фондів та шкодить власне самим працівникам.

По-перше, у них не буде запису в трудовій книжці за цей період роботи.

По-друге, оскільки роботодавець не сплачує за них внески до Пенсійного фонду, в подальшому це негативно позначиться на розмірі пенсії.

По-третє, у разі вимушеного безробіття цей період роботи не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю.

Також їм не варто розраховувати на оплату лікарняного листа у разі хвороби, будь-які гарантії для отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні.

Окрім того, що дуже важливо, у трудовому договорі фіксується розмір заробітної плати, що є гарантією її виплати за відпрацьований час. Тому його відсутність може взагалі позбавити працівника зароблених у роботодавця коштів.

Іншими словами, заручниками ситуації, яка склалася з «тіньовими» схемами виплати заробітної плати, залишаються самі працівники і суспільство в цілому. Адже це призводить до того, що значні втрати несуть Пенсійний фонд, інші страхові фонди, місцеві бюджети. А це, в свою чергу, відображається на якості життя й вирішенні соціальних проблем громадян. Про це варто пам’ятати!