Протидія домашньому насильству
Протидія домашньому насильству
Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю».
Домашнє насильство буває:
- фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
- психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю);
- економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).
Що робити у разі домашнього насильства?
Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства або стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства телефонуйте: 102
Гаряча лінія Національної поліції України 0-800-500-202
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів)
Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225
Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей!
Захистіть дитину від домашнього насильства!
Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
У Парафіївській територіальній громаді створена мобільна бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.
Особи, які постраждали від домашнього та гендерного насилля, можуть звернутися за допомогою до спеціалістів Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги та відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на території Парафіївської селищної ради за телефоном-380 -93 - 42 - 414 - 80 : .
В телефонному режимі спеціалісти надають консультації щоденно з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00.
Всі послуги мобільною бригадою надаються безкоштовно.