Парафіївська селищна рада
16730, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, с-ще Парафіївка, вул. Тараса Шевченка, буд. 62 (ЄДРПОУ-04412521)

Щодо інформування роботодавців

Дата: 20.01.2022 12:54
Кількість переглядів: 223

 

Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – відділення Фонду) звертається до районних державних адміністрацій Чернігівської області для інформування роботодавців, у яких працюють наймані працівники, особи з інвалідністю, проправа таких осіб на забезпечення технічними засобами реабілітації та можливістю подачі документів через електронний кабінет особи.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 362) та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності» (зі змінами), Міністерством соціальної політики України  розроблено Електронний кабінет особи з інвалідністю (далі – електронний кабінет).

Електронний кабінет забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі - ТЗР) онлайн, а саме:

- доступ громадянам до електронногокабінету за кваліфікованимелектроннимпідписом (далі- КЕП);

- особам, зареєстрованим в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), можливістьподачізаяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповненнястандартизованих форм, прикріпленнісканованихкопійдокументів та підписання КЕП;

- особам, які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заявки на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП.

- можливістьнадсилання особам з інвалідністю в електроннийкабінетповідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;

- доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширенимифільтрами, виробників ТЗР, надавачівсоціальнихпослуг;

- можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;

- проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та оцінки якості наданих послуг.

          Електронний кабінет - один з інструментів для подання документів особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, зокрема заяв про взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Це зручний сервіс, який дає можливість оперативноонлайн подати документи без черг та зайвих витрат.

Реєстрація особи з інвалідністю в особистомуелектронномукабінеті доступна в мережіІнтернет за адресою: https://ek-cbi.msp.gov.ua/.

З метою підвищення рівня поінформованості громадян, які проживають на території Вашого району про функціонування електронного кабінету та переваги його використання, просимо проінформувати суб’єктів господарювання, які ведуть господарську діяльність про можливість створення і використання електронного кабінету особи з інвалідністю.

 

Додаток: на 1 арк. в 1 прим.

 

Директор                                                                                           Ірина ЛОСЬ

Вікторія ЛУЦИШИНА  (0462) 77-48-73

 

 

Додаток

 

Дорожня карта

щодо первинної реєстрації в Електронному кабінеті

особи з інвалідністю

 

Якщо особа з інвалідністю не зареєстрована в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі - ЦБІ), то такій особі необхідно:

Крок 1.

 Подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ – пункт головного меню Електронного кабінету особи з інвалідністю «Заява про первиннуреєстрацію в ЦБІ».

Портал централізованого банку осіб з інвалідністю:

https://ek-cbi.msp.gov.ua/

Сайт Міністерства соціальної політики:

https://www.msp.gov.ua/content/elektronniy-kabinet-osobi-z-invalidnistyu.html/

Після реєстрації в ЦБІ процедури реєстрації в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ (далі – Електронний кабінет) максимально спрощена.

Для реєстрації у якостікористувачаЕлектронногокабінетуособі з інвалідністюнеобхідновиконатинаступне:

Крок 2.

Якщо у особи з інвалідністю є кваліфікований електронно-цифровий підпис (далі - КЕП), то така особа може виконати первинну реєстрацію в Електронному кабінеті самостійно, без необхідності особистого звернення до органів соціального захисту населення - посилання «Реєстрація» на головній сторінці електронного кабінету.

Якщо особа з інвалідністю не має КЕП, вона повинна особисто звернутися до відділення соціального захисту та подати заяву про реєстрацію в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ, за наслідком чого, особа з інвалідністю  отримує розписку про одержання коду авторизації.

Необхідно звернути увагу на те, що  цей код авторизації є секретним, тому йогонеобхіднозберігати в таємниці до закінченняпервинноїреєстрації!

Крок 3.

Для завершенняпервинноїреєстраціїнеобхідновиконатинаступнідії:зайти на головнусторінкуЕлектронногокабінету та обрати пункт меню «Реєстрація на Порталі ЦБІ»; 

Крок 4.

 Заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу та обрати вид реєстрації – без КЕП або з КЕП;

Крок 5.

А) При реєстрації без КЕП, особі з інвалідністюнеобхідно ввести код авторизації, якийтака особа отримала у відділеннісоціальногозахисту. 

В цьому випадку необхідно звернути увагу на те, щореєстрація Електронномукабінеті ЦБІ за одним кодомавторизаціїздійснюєтьсялише один раз!

Б) При реєстрації за КЕП, особі з інваліднстюнеобхіднозаповнитидані КЕП (обрати АЦСК, файл підпису КЕП, ввести пароль до КЕП) танатиснути кнопку «Зареєструватися».

За результатами реєстрації наелектронну адресу особи з інвалідністюнадійде  лист, якийпідтвердить факт її реєстрації в Електронномукабінеті особи з інвалідністю ЦБІ.

Крок 6.

Доступ до електронних послуг Електронного кабінету ЦБІ надається після авторизації – кнопка «Вхід» на головний сторінці Електронного кабінету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь