Отримати пенсійне посвідчення – це просто

Дата: 19.08.2022 15:50

Три кроки відділяють українців похилого віку від отримання головного  документа, який підтверджує статус пенсіонера.

Для того, аби отримати посвідчення, потрібно:

1. Звернутися до Пенсійного фонду. Зробити це можна:

– прийшовши до будь-якого територіального органу ПФУ, незалежно від місця перебування;
– дистанційно – через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ: https://portal.pfu.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд».

2. Заповнити заяву на отримання посвідчення:

– офлайн: пред’явити паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та додати фото;

– онлайн в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» (реєструватись потрібно за допомогою Дія. Підпис, кваліфікованого електронного підпису, або інтернет-банкінгу). Варто також завантажити своє фото для виготовлення документу;

– онлайн за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд» у вкладенні «До ПФУ»: розділ «Комунікації до ПФУ» – «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення». До заяви необхідно додати фото, завантаживши його через застосунок.

3. Отримати пенсійне посвідчення в обраному під час подання заяви сервісному центрі ПФУ.

Окрім того, наразі працюють над впровадженням електронного пенсійного посвідчення (е-пенсійного), яке буде доступне в застосунку «Дія».

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області