Чи можна щепити дитину, якщо у неї є прояв харчової алергії?

Дата: 17.10.2022 11:25

Чи можна щепити дитину, якщо у неї є прояв харчової алергії?

Пост для МОЗ

Підводка

Харчова чи сезонна алергія не є протипоказанням до вакцинації. Можна щепитися навіть у період загострення хвороби.

! Єдиним постійним протипоказанням до вакцинації є анафілактична реакція на попередню дозу конкретної вакцини або доведена така реакція до одного з її компонентів.

Якщо у вас чи у вашої дитини колись була важка алергічна реакція, зробіть позначку в інформованій згоді і розкажіть про неї лікарю перед вакцинацією. Лікар прийме рішення щодо наявності протипоказань.

! Не треба приймати протиалергійні препарати до чи після вакцинації для попередження алергічної реакції. І навпаки, їхній прийом не є підставою для того, щоб відкласти вакцинацію.

Хоча ризик тяжкої реакцій на вакцини дуже низький, в рази менший порівняно з ліками, які є у вашій домашній аптечці, все одно не залишайте пункт щеплення протягом 30 хвилин після щеплення. Саме протягом цього часу виникають хоча й рідкісні, але тяжкі алергічні реакції. Якщо таке станеться, медичні працівники нададуть необхідну допомогу.