МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

Дата: 15.11.2022 13:17

Ударами по енергосистемі України, які завдано внаслідок збройної агресії російської федерації по території України, було зруйновано 30% українських електростанцій, що спричинило масові відключення світла. При цьому, близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.

Означене змусило до введення додаткових невідкладних системних заходів, спрямованих на економне використання електроенергії, не тільки підприємствами та установами, але і кожним домогосподарством.

З метою зниження навантаження на електромережі кожної територіальної громади та економії електроенергії просимо надати рекомендації органам місцевого самоврядування для забезпечення їх доведення юридичним та фізичним особам, що здійснюють послугу з управління багатоквартирними будинками, а також ОСББ, ЖБК, ОК щодо максимального зменшення використання електроенергії в місцях загального користування багатоквартирних будинків.

При цьому, звернути увагу на можливості такої економії для багатоквартирних будинків та для кожного домогосподарства, зокрема:

• встановивши енергозберігаючі лампи, які працюють у 5-8 разів довше, ніж лампи розжарювання та в рази економніші при забезпеченні аналогічної освітленості;
  • встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.
  • дотримуватися порад та рекомендацій енергетиків щодо заощаджувальних заходів та режиму економії електроенергії.

Просимо вас провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та про вжиті заходи поінформувати Мінрегіон до 15.00 год. 10 листопада 2022 року на електронну адресу: SnurnikovaOP@minregion.gov.ua.