Відмова від паперових рахунків береже електроенергію
Друк квитанцій потребує багато ресурсів, зокрема електроенергії, яку ми зараз так бережемо.
9,5 тисяч споживачів газу на Чернігівщині відмовилися від паперових рахунків за розподіл газу, обравши користування електронними. Такий вибір – це простий, але дуже вагомий внесок у збереження дефіцитних енергоресурсів, потрібних для виготовлення паперу і друку квитанцій – електроенергії, води та деревини.
Загаломза 2 місяці від початку акції «Дерево життя» від паперових рахунків відмовилося понад 270 тисяч клієнтів компаній, що працюють під брендом РГК, по всій країні. І щомісяця ця цифра зростає, а разом з нею зростає і економія енергоресурсів.
Масштаби економії, які стали можливими завдяки такому свідомому ставленню споживачів, вражають. Щомісяця для друкуцих 270 тисяч квитанцій потрібно було б 675 кг паперу та 400 кВт-год електроенергії. За рік ця економія складатиме понад 8 тонн паперу та 4800 кВт-год електроенергії. А це обсяг електроенергії, якого вистачить 32 родинам на один зимовий місяць!
А тепер уявімо ці цифри, якщо від паперових рахунків відмовляться ще 100, 200 або 500 тисяч споживачів! Тим паче, що більшість людей вже й так давно перейшли на електронні сервіси та платіжки, а паперові отримують за звичкою, аби просто викинути в смітник.
Виробництво офісного паперу для платіжок надзвичайно ресурсовитратне. Для виготовлення 1 тонни потрібно до 150 тонн води та до 800 кВт-год електроенергії. Стільки ж електроенергії, наприклад, потрібно для виплавки 1 тонни сталі. А для друку 100 000 квитанцій треба 100 пачок паперу, на виробництво однієї такої пачки йде 8 кг деревини. Тож вже зараз ці 270 тисяч споживачів, які обрали електронні платіжки, зберігають 26 тонн деревини на рік, а це 330 дерев.
Як долучитися до проєкту та допомогти енергосистемі? Для цього потрібна лише 1 хвилина часу
1. Зайдіть в особистий кабінет 104.ua та натисніть три лінії у лівому верхньому куті екрана
2. Оберіть пункт "Розрахунки"
3. У розділі "Рахунок" натисніть галочку навпроти опції «Відмовитися від паперового рахунка»
За рахунок заощаджених на ресурсах коштів в рамках проєкту «Дерево життя» у 15 регіонах України вже з’явилися цілі алеї, сквери, парки та навіть ліси, висаджені газовиками. Всього – майже 30 тисяч дерев: лип, кленів, дубів, берез, вільх, горіхів, плодових та хвойних. У Ніжині, приміром, таким чином з’явилася горобинова алея. Це спільний внесок РГК та її клієнтів у покращення не лише енергетичної, а й екологічної ситуації в країні, адже зелені насадження – це чисте повітря, місця для відпочинку та затишок і прохолода влітку.