СБУ затримала прикордонника, який намагався «злити» фсб інформацію про охорону північних рубежів України

Дата: 29.03.2023 11:53

Контррозвідка Служби безпеки спільно зі співробітниками внутрішньої та власної безпеки

Держприкордонслужби викрила ще одного російського агента у ході спецоперації у Чернігівській

області.

ФігурантомвиявивсяінспекторЧернігівськогоприкордонного загону.

Щедо початкуповномасштабноговторгненняпосадовецьбувзавербованийкадровимспівробітникомфсб.

Після 24 лютого минулого року ворог «активував» свогопоплічника для проведеннярозвідувально-підривноїдіяльностіпротиУкраїни в умовахвійни.

Насампередагресорацікавилибойовірозпорядження та план заходівщодоінженерно-технічногооблаштування держаного кордону у межахЧернігівськоїобласті.

Самецісекретнівідомостіросійський агент мавзнайти, сфотографувати, а потімпередатисвоєму «куратору» з фсб через месенджер у Телеграм.

Розвідінформаціяпотрібнабулаокупантам для підготовки та проведеннясеріїдиверсій у прикордонних районах на півночіУкраїни.

Однакспівробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасновикрилизрадника і затрималийого на спробіпередачіінформації з обмеженим доступом агресору.

На підставізібранихдоказівслідчіСлужбибезпекиповідомилифігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державназрада, вчинена в умовахвоєнного стану).

Зловмисникуобранозапобіжнийзахід ˗ триманняпідвартою. Триваєрозслідування для встановленнявсіхобставинзлочину і притягненнявинних до відповідальності.

Заходипроводилиспівробітники СБУ у Чернігівськійобластіспільно з Головнимвідділомвнутрішньоїтавласноїбезпеки «Центр» ДержприкордонслужбизапроцесуальногокерівництваЧернігівськоїобласноїпрокуратури.