СБУ ідентифікувалаще двохрашистів, які грабувалитастріляли у мирнихжителів Чернігівщини

Дата: 27.04.2023 12:10

Служба безпеки встановила особи ще двох російських окупантів, які вчиняли воєнні злочини під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Одним з них є командир міномету 2-го мінометного взводу 55-ої окремої мотострілецької бригади, молодший сержант Магавал Бурун-Чиргал.

За даними слідства, у березні 2022 року він вдерся до одного з домоволодінь у селищі Ягідне.

Погрожуючи вогнепальною зброєю, він вигнав на двір дівчину та хлопця, які переховувались у підвалі будинку, та відібрав в них мобільний телефон, ноутбук і гроші.

Потім загарбник «вибивав» з потерпілого «зізнання» у тому, що він нібито є військовослужбовцем ЗСУ.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів, суд визнав російського окупанта винним за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни), та призначив йому 12 років ув’язнення заочно.

Крім того, ідентифіковано ще одного рашиста, який у лютому минулого року стріляв з автомату у двох мирних мешканців селища Сибереж.

У наслідок обстрілу місцева жителька отримала вогнепальне поранення.

За даними слідства, зловмисником виявився військовий 74-ї окремої мотострілкової бригади зсрф.

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили йому про підозру у вчиненні воєнного злочину.

За обома фактами тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ Чернігівської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.