Про попередження виникнення пожеж в агропромисловому комплексі

Дата: 09.05.2023 16:00

З настанням спекотного періоду та з метою попередження виникнення пожеж в агропромисловому комплексі області Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації направляє Пам’ятку про попередження загрози загорання сільгоспугідь, лісів та торфовищ у весняно-літній пожежонебезпечний період 2023 року для використання в роботі відповідних служб і фахівців з пожежної безпеки підприємств, установ та організацій аграрного сектору.

Прошу довести зазначену інформацію до сільгосптоваровиробників та в межах компетенції організувати відповідну роботу з виконання вказаних профілактичних заходів.

Додаток: пам’ятка на 1 арк. в 1 прим.

П А М ’ Я Т К А

З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання сільгоспугідь, лісів та торфовищ.

Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільгоспугідь, лісів та торфовищ у пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж пропонуємо:

• підготувати до використання пожежну і спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;
  • організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок сільгоспугідь та лісових масивів, із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;
  • організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження сільгоспугідь, лісів та торфовищ від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у відповідних місцях;
  • систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при переміщенні по території сільськогосподарських угідь та відвідуванні лісів, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.

Департамент агропромислового  розвитку Чернігівської ОДА