СБУ викрила прихильниць «руского міра» у прикордонні на Чернігівщині

Дата: 22.05.2023 13:15

Співробітники Служби безпеки України викрили двох мешканок прикордоння Чернігівщини, які у соцмережах підтримували та виправдовували збройну агресію рф проти України.

Обидві прихильниці «руского міра» є мешканками прикордонної громади, яка постійно знаходиться під обстрілами рашистів.

Слідчими СБУ встановлено, що ворожі інтернет-агітаторки, використовуючи заборонені соцмережі, неодноразово поширювали дописи із глорифікацією збройної агресії рф проти України, висловлювали підтримку окупантам та дискредитували військовослужбовців ЗСУ.

Матеріали для поширення, зокрема ті, що розповсюджувались російськими псевдорелігійними спільнотами, вони отримували через контакти в інтернет- середовищі.

За отриманою інформацією син однієї з фігуранток є російським військовим, з яким вона перебувала на постійному зв’язку.

Інша зловмисниця є громадянкою рф та має безстрокову посвідку на постійне проживання в Україні.

Факти поширення фігурантками ворожої пропаганди підтвердженні лінгвістичною експертизою, ініційованою СБУ.

Під час обшуків за місцями проживання пропагандисток правоохоронці вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

Слідчі СБУ повідомили зловмисницям про підозри у вчиненні злочину, передбаченого ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття проросійських агітаторок проводили співробітники Управління СБ України в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.