Щотакесуспільнокорисніроботи в умовахвоєнного стану і хтоможе бути залучений до них?

Дата: 29.05.2023 12:20

Фото без опису

Відповідно до пункту 3 Порядку залученняпрацездатнихосіб до суспільнокориснихробіт в умовахвоєнного стану, затвердженогопостановоюКабінетуМіністрівУкраїнивід 13.07.2011 № 753 (даліПорядок № 753), суспільнокорисніроботивидитимчасовоїтрудовоїдіяльностіпрацездатнихосіб в умовахвоєнного стану, якіпровадяться для виконанняробіт, щомаютьоборонний характер, ліквідаціїнадзвичайнихситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, щовиникли в періодвоєнного стану, та їхнаслідків, задоволення потреб Збройних Сил, іншихвійськовихформувань і сил цивільногозахисту, забезпеченняфункціонуваннянаціональноїекономіки та системизабезпеченняжиттєдіяльностінаселення, а також не можуть бути повязані з підприємництвомабоіншоюдіяльністю, спрямованою на одержанняприбутку, та до яких належать роботи і послуги, що не потребують, як правило, спеціальноїпрофесійноїпідготовки.

Згіднопункту 5 Порядку № 753 досуспільнокориснихробітзалучаютьсяпрацездатніособи, утомучисліособи, щонепідлягаютьпризовунавійськовуслужбу, якізавікомістаномздоровянемаютьобмеженьдороботивумовахвоєнногостану (крімпрацездатнихосіб, щозалученідороботивобороннійсферітасферізабезпеченняжиттєдіяльностінаселенняізаброньованізапідприємствамиуперіодвоєнногостанузметоювиконанняробіт, щомаютьобороннийхарактер, атакожосіб, залученихдоздійсненнязаходівнаціональногоспротиву), асаме:

зареєстрованібезробітнітаіншінезайнятіособи, зокремавнутрішньопереміщені;

працівникифункціонуючих в умовахвоєнного стану підприємств (за погодженням з їхкерівниками), що не залучені до виконаннямобілізаційнихзавдань (замовлень) та не зарахованідо складуобєктовихформуваньцивільногозахисту, — у порядку переведення;

– особи, зайняті в особистомуселянськомугосподарстві; студентивищих, учні та слухачіпрофесійно-технічнихнавчальнихзакладів;

– особи, якізабезпечують себе роботоюсамостійно.

З кожною іззазначенихосібукладаєтьсястроковийтрудовийдоговір. За працівниками, залученими до виконаннясуспільнокориснихробіт, на час виконання таких робітзберігаєтьсяпопереднємісцероботи (посада).

Головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Оксана Писана