ЗАПИТУЙТЕ –ВІДПОВІДАЄМО

Дата: 20.06.2023 16:14

Хто має право на першочергове виплати пенсій?

Виплати пенсій здійснюються з 4 по 25 число поточного місяця.

Першочергове право на виплату пенсій мають:

• інваліди війни;
  • учасники бойових дій;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • члени сімей загиблих.

Яка знижка на комуналку передбачена учасникам бойових дій?

Учасники бойових дій мають право на 75 % знижку вартості комунальних послуг, розрахованої від встановленої норми споживання, незалежно від доходів. Для оформлення пільг на оплату ЖКП громадяни зі статусом УБД мають подати дві зави:

• про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП);
  • про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги на житлово-комунальні послуги УБД призначаються довічно. Виключення – якщо пільговик користується пічним опаленням та скрапленим газом для приготування іжи. За пільгами на ці послуги звертатися потрібно щороку. Окрім цього, повторно потрібно писати заву, якщо відбулися зміни в складі сім’ї чи місця проживання, або ж переліку послуг, на які здійснюється призначення пільг.