Стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен»
ДЕ Р Ж А В Н А С Л У Ж Б А З А Й Н Я Т О С Т І
Чернігівський обласний центр зайнятості
|
|
ПРЕС-РЕЛІЗ
Стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія
«Робота для ВПО: ти потрібен»
Державна служба зайнятості долучилася до проведення інформаційної кампанії, ініційованоїМіністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка триватимеупродовж вересня-жовтня поточного року. Мета – збільшити кількість внутрішніх переселенців, які знайшли роботу.
У поточному році послугами державної служби зайнятості на Чернігівщині скористалися 604 внутрішньо переміщені особи, більша половина з яких (313 осіб) звернулися цьогоріч. Станом на 1 вересня в областіналічувалось183 ВПО зі статусом безробітного.
Державна служба зайнятостіпропонуєактивні програмами сприяння зайнятості, а також низку сервісів, за допомогою яких можна отримати послуги без реєстрації безробітним. Таким чином, зокрема, можна здійснювати підбір роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучер на навчання, мікрогрант на бізнес тощо.
Послуги з працевлаштування
Наразі в базі даних Державної служби зайнятості – близько 60 тис. вакансій.Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції за допомогою Єдиного порталу вакансій , який акумулює вакансії державної служби зайнятості та 6-ти провідних сайтів з пошуку роботи і на якому щодня розміщується близько 230 тис. вакансій. Також ця послуга доступначерез чат-боти у Telegram та Viber
Професійненавчання
Державна службазайнятостіза кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціальногострахуванняУкраїни на випадокбезробіттяорганізовуєпрофесійненавчаннязареєстрованих безробітних. Воноздійснюється на замовленняроботодавцівабо для самозайнятості.
ВПО, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, мають професійну-технічну чи вищу освіту, не проходили протягом останніх 3-х років професійне навчання за кошти страхового фонду, можуть одноразово отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію за затвердженим Мінекономіки переліком із 123 професій та спеціальностей.
Суспільно корисні роботи
У рамках урядовогопроєкту «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт, а саме: зведення фортифікаційних та захисних споруд, облаштування об’єктів цивільного захисту населення, розбору завалів, ремонту пошкоджених приміщень, заготівлі дров, приготування їжі для військових, зокрема сухпайків, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок для потреб ЗСУ. Заробітна плата за таку роботу ˗ не меншемінімальної (6700 грн).
Наданнягрантів для створенняаборозвиткубізнесу
У рамках реалізаціїурядовогопроєктуєРобота служба зайнятостісупроводжуєдвігрантовіпрограми, якимиможутьскористатисяу тому числі й ВПО.
Так, за програмо «Власна справа» можнаотриматимікрогрантвід 50 до 250 тис.грн. Ще одна програма ˗ «Грант для ветеранів», яка стартувалацього року, передбачаєнаданнягрантів до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Ключовоювимогоюобохпрограм є створенняновихробочихмісць.Поверненнягрантовихкоштівдержавіпередбачається у виглядісплаченихподатків і зборів у процесідіяльностіпідприємцявпродовж 3 років.
Механізми підтримкироботодавців за працевлаштування ВПО
Діють 2 компенсаційні програми:
- компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів ізбереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Максимальний місячний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13400грн;
- компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.Сума компенсаціїщомісячноза кожну працевлаштовану особу - 6700 грн. Тривалість виплат - 2 місяці.
Довідково:
Протягомсічня-серпня 2023 р.у Чернігівськійобластіроботу знайшли 118 ВПО.Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 9 безробітних цієї категорі. Ще 15 громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості,отримали ваучер на навчання.Більше сотні переселенців взяли участь у суспільно корисних роботах. Серед отримувачів мікрогрантів за програмою «Власна справа» є й переселенка, яка відкрила у м.Черніговіперукарню.
Фінансосою підтримкою за працевлаштування безробітних з числа ВПО скористалися 9 роботодавців області. З Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадокбезробіттяїм відшкодовано 142,9 тис. грн.
Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україніотримали 47 роботодавцівобласті, працевлаштувавши 57 переселенців. На оплату їхпраці з Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадокбезробіттявідшкодовано 729,2 тис.гр.
Підготувала Світлана Шеремет, т.(093)192 71 87