Як зміни у законодавстві вплинуть на відпустки
Як зміни у законодавстві вплинуть на відпустки
24 грудня набув чинності Закон України від 22.11.2023 № 3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань».
Прес-служба Апарату ВР роз’яснила, які права надав новий Закон, а саме:
- Надано право працівникам у разі призову на військову службу отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. Водночас при звільненні з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації захисники зможуть піти у відпустку тривалістю до 60 календарних днів, із зарахуванням цих днів до страхового стажу.
- При народженні дитини відпустку тривалістю до 14 календарних днів, може отримати:
– чоловік, дружина якого народила дитину;
– батько дитини, який проживає у цивільному шлюбі з матір’ю дитини (за заявою матері дитини та свідоцтвом про народження дитини, в якому зазначена відповідна інформація про батька дитини);
– бабуся, дідусь та інший повнолітній родич дитини (за заявою одинокої матері або одинокого батька).
Відпусткою по народженню дитини може скористатися лише одна з вищевказаних осіб та не пізніше трьох місяців від дня народження дитини.
- Збільшено кількість днів відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин – з 15 до 30 календарних днів.
- На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати без обмеження строку. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін.
Актуальні зміни відображено у тематичній інфографіці Держпраці.
Додаткова актуальна інформація: https://pratsia.in.ua