Парафіївська селищна рада
16730, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, с-ще Парафіївка, вул. Тараса Шевченка, буд. 62 (ЄДРПОУ-04412521)

ЗАПИТАННЯ: Як зняти з обліку роботи померлих працівників.

Дата: 15.03.2024 09:59
Кількість переглядів: 543

ВІДПОВІДЬ: 19 липня 2022 року набрав чинності Закон від 01.07.2022 № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», яким ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП України) «Підстави припинення трудового договору»  доповнено пунктами   8-1 та 8-2, і з’явилися нові юридично обґрунтовані підстави для припинення трудового договору у зв’язку зі смертю, визнанням безвісти відсутнім або оголошення померлим працівника або роботодавця-фізичної особи. Відповідні доповнення статті 36 КЗпП України пунктами 8-1 та 8-2 усувають правову колізію щодо визначення юридичних підстав для припинення дії трудового договору у зв’язку зі смертю, визнанням безвісти відсутнім або оголошення померлим працівника або роботодавця-фізичної особи.

       У разі смерті працівника роботодавець повинен оформити припинення з ним трудових відносин, а саме видати відповідний наказ

       Підставою для припинення трудових відносин з померлим працівником є належним чином оформлене свідоцтво про смерть або ж рішення суду. Без указаного документа припинити трудовий договір із таким працівником не вийде.

       Якщо у померлого працівника нема родичів або його близькі не мають  можливості надати свідоцтво про смерть або вислати нотаріально засвідчену копію, то за таких умов роботодавець повинен самостійно звернутися до органу, в якому було зареєстровано смерть працівника. Якщо на підприємстві невідомо, де саме зареєстрована смерть працівника, необхідно звернутися із запитом до всіх органів, де така реєстрація могла відбуватися. У такому разі наказ (розпорядження) про припинення трудового договору з померлим працівником можна видати лише на підставі отриманої відповіді із зазначенням дати смерті.

       Головна мета цього звернення — отримати офіційне підтвердження факту реєстрації смерті.

       Згідно з пунктом 3 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, державна реєстрація смерті проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.

       Якщо на підприємство надано свідоцтво про смерть з території, тимчасово непідконтрольній українській владі, то для отримання свідоцтва про смерть державного зразка потрібно подати заяву з отриманим свідоцтвом про смерть з непідконтрольної території до органу реєстрації актів цивільного стану.

       Потім, на підставі свідоцтва про смерть державного зразка, видається наказ (розпорядження) про припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника.

       Щодо дати наказу (розпорядження) про виключення працівника зі списків працівників у зв’язку зі смертю та дати припинення трудового договору, то варто звернути увагу, що дата наказу (розпорядження) може не збігатися з датою смерті (лист Міністерства праці та соціальної політики України «Щодо заповнення трудової книжки у випадку смерті працівника» від 3 грудня 2010 року № 284/06/186-10).

Інформацію надала :

Головний державний інспектор відділу з питань праці

управління інспекційної діяльності у Чернігівській області

Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці   Оксана ПИСАНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь