Загорулько Євген Олександрович

Дата: 15.03.2024 11:16

Загорулько Євген Олександрович

Народився 2 червня 1985 року у селі Южне Ічнянського (нині Прилуцького) району Чернігівської області.

Навчався в Ічнянському ПТУ  № 37, працював у Прилуцькій держслужбі охорони.

Військову службу в армії проходив зв’язківцем в Гостомислі.

Повістку з військомату отримав 4 березня 2014 року. 19 березня був направлений у військову частину м. Гончарівське. Після підготовки увійшов до складу 1-го зенітно-ракетного дивізіону 1-ї танкової бригади. Від Дмитрівки у липні бойовий шлях Євгена проходив через Луганський аеропорт до блокпостів між Александрівкою і с. Жовтим, потім знову перебування у Дмитрівці, після чого наступне несення служби на блокпостах у Сватово, Старобільську. Влітку під час активізації наступу сепаратистів командир відділення і ряд побратимів потрапили в полон, пізніше їх обміняли.

8 вересня Євген Загорулько прибув у Гончарівськ, потім відбув 12-денну відпустку, після чого виконував бойові завдання та їздив у розвідку в районі Старобільська, Волновахи, у листопаді знову у Сватово. 10 листопада підрозділ був виведений із зони АТО.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації Євген долучився до складу Збройних Сил України, потрапивши на службу до військової частини  А 1376 на посаду оператора взводу протитанкових керованих ракет. Разом із побратимами він самовіддано захищав рідну землю від ворожої навали.

12 листопада 2022 року Загорулько Євген загинув у результаті поранень, несумісних із життям, отриманих під час боїв за оборону м. Бахмут Донецької області.

Похований 19 листопада 2022 року в с. Южне Прилуцького району Чернігівської області.

На фасаді  приміщення Южненського ліцею Парафіївської селищної ради 31 травня 2023 року встановлена меморіальна дошка на честь загиблого воїна.