Миколенко Вадим Сергійович

Дата: 15.03.2024 11:20

Миколенко Вадим Сергійович

Народився 27 березня 1996 року в селі Верескуни Ічнянського (нині Прилуцького) району Чернігівської області.

Навчався у Ніжинському медичному коледжі.

У структурі ДСНС України працював з 2016 року.

Прапорщик служби цивільного захисту. Фельдшер-рятувальник пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуково-рятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт із пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин». Уночі, 24 лютого 2022 року, збоку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури м. Ніжин. Пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Від отриманих травм Вадим Миколенко загинув на місці..

Похований у місті Ніжин.

Указом Президента України № 79/2022 від 28 лютого 2022 року «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

На будівлі Ніжинського фахового медичного коледжу 16 листопада 2022 року встановлена  меморіальна дошка.