Авторська виставка Яготинського історичного музею
4липня (День Незалежності США), у музеї "Флігель Тараса Шевченка" КЗ КОР «Яготинський історичний музей»
в рамках міжнародного культурного проєкту "Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону" в колі представників Чернігівщини, Київщини та Черкащини презентував авторську виставку, присвячену 60-й річниці встановлення меморіалу Тарасові Шевченку (1964р.) у Вашингтоні, що для мільйонів поневолених у Східній Європі людей став водночас також і символом боротьби проти комуністичної тиранії.
Виставка складається з 2-х частин: нумізматичної виставки "Шевченко: від Качанівки до Вашингтону", створені Монетним двором агротуристично-музейного комплексу "Соколиний хутір" пам'ятні монети якої розповідають про взаємозв'язок Шевченка з представниками шляхетських родин Тарновських, Рєпніних, Капністів, де Бальменів, Галаганів - прихильників на той час, республіканської форми правління у Франції та США, які вплинули на формування світогляду поета згодом вираженого в поемі «Юродивий» 1857 року в надії появи в Україні свого Вашингтона з «новим і праведним законом» та фотовиставки "Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону" з краєвидами і монументальною архітектурою славнозвісної садиби Тарновських в Качанівці, куди вперше виїхавши з Петербургу в Україну, в травні 1843р., прямував вже вільний від кріпацтва Т. Шевченко (повний варіант виставки експонувався в 2023р. в Українському домі у Вашингтоні).
Тематично пов'язаній з виставкою передувала проведена в травні 2024р. акція "Земля Шевченка-без кайданів", під час якої з місць, які відвідував Шевченко перебуваючи у колі української інтелігенції, де формувалася ідеологія визволення України від російського гніту, була взята, змішана та вкладена у Тарасову гору земля, яка має сакральне значення, як символ заповіту Шевченка із закликом до українського народу-визволення від російського поневолення "кайдани порвіте".
Щиро дякую за допомогу в підготовці і відкритті виставки модератору Костянтину АНДРІЄНКУ (головний спеціаліст відділу культури виконавчого комітету Канівської міської ради) та колективу Яготинського історичного музею, а також всім зацікавленим даним заходом учасникам, зокрема: Людмилі СОКУР (учений секретар Шевченківського Національного заповідника),
Валентину БОЙКУ (голова Дмитрівської ТГ Чернігівської обл.); Віктору ГРИЦАЮ (депутат Яготинської ТГ), Андрій ВЕРТЕГЕЛУ ( голова ГО "Київський слов'янський університет").
Виставка триватиме до 31серпня 2024року