Парафіївська селищна рада
16730, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, с-ще Парафіївка, вул. Тараса Шевченка, буд. 62 (ЄДРПОУ-04412521)

Виставка нумізматики Монетного двору агротуристично-музейного  комплексу  «Соколиний хутір»

Дата: 12.07.2024 14:44
Кількість переглядів: 87

Шевченко: від Качанівки до Вашингтону

Виставка нумізматики Монетного двору агротуристично-музейного  комплексу  «Соколиний хутір»

Автор : Микола ЧЕРЕП

 

          Нова тематична серія монет «Шевченко: від Качанівки до Вашингтону» експонується в рамках міжнародного культурного проєкту «Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону», що бере свій початок з лютого 2022року.

       Дана нумізматична колекція доповнює тематику попередніх фотовиставок М. Черепа: «Стежками Тараса. Від Чернігова до Черкас» в Черкаському обласному краєзнавчому музеї (2022 рік), фотовиставку «Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону» (2023 рік) за підтримки Українського дому у Вашингтоні, де було представлено 62 світлини з краєвидами та монументальною архітектурою Качанівського заповідника, зроблених автором упродовж 2007-2021 років та акцію  «Земля Шевченка – без кайданів», організовану у березні-травні 2024 року з ініціативи М. Черепа за участі представників культурної інтелігенції, органів місцевого самоврядування, музеїв, заповідників Чернігівщини, Київщини та Черкащини з нагоди 60-х роковин встановлення пам’ятника Тарасу ШЕВЧЕНКУ у столиці США Вашингтоні (27 червня 1964 року) та Дня незалежності США (4 липня).

        В зображеннях на монетах висвітлено період перебування Тараса ШЕВЧЕНКА на теренах Чернігівщини і Полтавщини у 1843-1844 та 1859 роках в українських шляхетських родинах Тарновських, Репніних, Капністів, де Бальменів, Галаганів. У колі друзів поета були активні прихильники на той час республіканської форми правління у Франції та США, які вплинули на формування світогляду поета згодом вираженого в поемі «Юродивий» 1857 року в надії появи в Україні свого Вашингтона з «новим і праведним законом». 

          Образ поета в автопортреті створеному в листопаді 1843 року в Яготині, був узятий за основу під час виготовлення скульптури Шевченка Лео Молом (1915-2009), канадським скульптором українського походження, автором пам’ятника Шевченку у Вашингтоні 1964 року.

        Дана серія монет взаємопов'язана з основною темою вищезгаданого проєкту та  має на меті донести до глядача символізм заповіту ШЕВЧЕНКА із закликом до українського народу визволення від російського поневолення – «кайдани порвіте»! Цей заклик набув актуальності саме в часи російсько-української війни та стратегічного партнерства між Україною і США у спільній боротьбі з московським імперіалізмом.

 

Про автора:

 

Микола Миколайович ЧЕРЕП (н. 1972 р.) –  краєзнавець, дослідник історії, дієвець культури, фотохудожник, громадський діяч, волонтер, власник агротуристично - музейного комплексу «Соколиний хутір», засновник: музею історії визвольних змагань на Чернігівщині, музею під відкритим небом «Машина часу», історико-етнографічного музею та художньої галереї ім. Т. Г. Шевченка (с. Петрушівка, Чернігівська обл.); автор фотовиставок: «Стежками Тараса. Від Чернігова до Черкас» в Черкаському обласному краєзнавчому музеї (2022 р.) та – «Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону» (2023 р.) за підтримки Українського дому у Вашингтоні, фундатор проєкту «Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь