Парафіївська селищна рада
16730, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, с-ще Парафіївка, вул. Тараса Шевченка, буд. 62 (ЄДРПОУ-04412521)

Національний конкурс учнівських відеосюжетів «Репортер»

Дата: 12.12.2024 13:41
Кількість переглядів: 84

 

Шанс почати кар'єру в медіа: Стартував конкурс учнівських сюжетів «Репортер»

 

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України оголошує про старт конкурсу учнівських відеосюжетів «Репортер» 2024! Цей конкурс — унікальна можливість для старшокласників 9-11 класів спробувати себе в ролі журналістів та познайомитись із топовими українськими медійниками та інфлюенсерами.

 

Участь у конкурсі можуть взяти школярі 9 — 11 класів з усієї країни. Їм потрібно підготувати відеосюжет до 3-х хвилин в горизонтальному форматі на одну з трьох тем:

  • Культура — це ми: цікаво про традиції, митців, культурні пам'ятки мого міста чи села
  • Ментальне здоров’я як запорука стійкості
  • Мої супергерої: історії людей, які надихають та змінюють країну на краще

Дедлайн подачі робіт: 23 грудня 23:59.

Правила та умови конкурсу доступні за посиланням.

 

Журі обере 50 фіналістів; вони отримають подарунки. Десятеро учасників стануть переможцями і зможуть потрапити на 3-денний «Репортер Camp», де здобуть практичні навички у журналістиці, познайомляться з відомими українськими медійниками, інфлуенсерами, відвідають цікаві лекції від провідних українських медіафахівців, ведучих та кореспондентів.  

Переможців буде оголошено на сайті та в соцмережах «Фільтра» та ПРООН в Україні.

У разі виникнення запитань звертайтеся до організаторів конкурсу за електронною адресою filter.mkip@gmail.com з поміткою в темі листа «Репортер: є питання».

 

«Фільтр» проводить цей конкурс вже втретє. Переможці конкурсу 2021 та 2023 року провели в Києві три дні, протягом яких відвідали ньюзруми відомих редакцій, попрацювали разом з професійними журналістами, познайомилися з відомими інфлуенсерами.

Національний конкурс «Репортер» реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Партнерами проєкту є Міністерство освіти і науки України та Суспільне Мовлення.

 

Конкурс «Репортер» 2024

Загальні правила та умови участі

 

Учасники та подача робіт

У конкурсі можуть взяти участь учні й учениці 9 – 11 класів закладів загальної середньої освіти з усієї України.

Один учасник може подати на конкурс лише одну роботу. Якщо учасник зареєструє кілька робіт, організатори візьмуть на конкурс роботу, зареєстровану першою.

Реєстрація учасника і роботи

Початок прийому робіт: 27 листопада

Завершення прийому робіт: 23 грудня включно

Реєстрація учасника конкурсу відбувається у два етапи:

1.  Початковий (покаже намір взяти участь у конкурсі). Проходження короткого онлайн-тесту з медіаграмотності «Дізнайся свої шанси на перемогу». Результати тесту не враховуються під час оцінки роботи, але його проходження – обов’язкова умова участі.

2.  Фінальний. Заповнення анкети з посиланням на роботу.

Для участі в конкурсі потрібно обов'язково пройти обидва етапи.

З 2 по 10 грудня учасники можуть долучитися до прямих ефірів у форматі воркшопів із експертами на сторінці Instagram, а також до лекцій від фахівців на платформі Zoom. Мета воркшопів – познайомити учасників із журналістськими стандартами, основами створення відеосюжетів.

Окрім прямих ефірів, у період прийому заявок організатори проведуть серію попередніх пітчингів ідей у форматі онлайн. На них учасник може презентувати ідеї своїх робіт експертам і отримати відгуки. Участь у препітчингах не обов’язкова. Щоб взяти участь у препітчингу, обов’язкова попередня реєстрація.

Організатори мають отримати коректно оформлену анкету з посиланням на роботу не пізніше 23:59:59 23 грудня 2024 року. Якщо робота подана правильно, учасник отримує підтвердження участі в конкурсі електронним листом на вказану електронну скриньку впродовж 1-3 діб.

Пізні, неповні, нерозбірливі роботи / анкети будуть дискваліфіковані. Організатори не несуть відповідальність за будь-які технічні несправності, які могли би спричинити затримку або похибку реєстрації. Проте організатори залишають за собою право ухвалювати рішення щодо форс-мажорних ситуацій у кожному випадку індивідуально.

У разі виникнення запитань, конкурсанти можуть звертатися до організаторів конкурсу за електронною адресою filter.mkip@gmail.com з поміткою в темі листа «Репортер: є питання».

Авторське право щодо конкурсних робіт

Організатори конкурсу визнають, що право власності на роботи залишається за учасниками. Подання роботи означає, що батьки або опікуни учасників, чиї роботи увійшли в шорт-лист конкурсу «Репортер», надали організаторам право використовувати або відтворювати роботи (або їхні фрагменти) у рамках комунікаційної кампанії. 

Загальні вимоги до робіт

  1. Формат. На конкурс приймаються тільки роботи у форматі «відеосюжет». Тривалість роботи — до 3 хвилин. Будь-який надлишок запису журі не братиме до уваги.
  2. Мова озвучування / титрування — українська. Робота може включати фрагмент(и) іноземною мовою до 15% загального хронометражу. Якщо герої матеріалу (спікер, експерт, репортер та інші) говорять іноземною мовою, автор має забезпечити переклад українською шляхом паралельного озвучування і субтитрування; ця вимога не стосується використаних музичних фрагментів.
  3. Дозволяється використання фрагментів музики, відео, зображень у матеріалах за умови вказання в титрах автора контенту та посилання на оригінал. Музичний фрагмент з іноземною мовою може звучати не більше 15% від загального хронометражу роботи.
  4. Робота має бути оригінальною. Вона не має порушувати жодних авторських прав або містити неетичні фрагменти. Журі залишає за собою право трактувати порушення етики на основі Кодексу етики українського журналіста та законодавства України. У разі залучення інших осіб у процес створення роботи (оператор, монтажер тощо), обов’язково треба згадати їх у титрах.
  5. Розміщення. Подана робота може бути створеною спеціально для конкурсу або вже опублікованою в період з 1 січня 2024 року до дати закінчення прийому заявок на конкурс. Учасник має розмістити роботу на платформі YouTube або на Google Диск. При реєстрації учасник має вказати коректне посилання на роботу та переконатися, що робота відкривається та відтворюється.

Приклад:

Влад хоче подати на конкурс «Репортер» два відеосюжети. Але він обирає один відеосюжет, адже він може подати лише одну роботу на конкурс, і йому здається, що саме вибраний матеріал має більше шансів на перемогу.

Щоб зареєструватися, Влад:

Крок 1. Заходить за посиланням на тест, відповідає на всі 16 запитань.

Крок 2. У  грудні, у попередньо оголошені дати, він переглядає ефіри з експертами, реєструється на препітчинг і представляє свою ідею матеріалу експертам. Це не обов’язкові умови участі в конкурсі, але Влад розуміє, що це може допомогти зробити його відеосюжет кращим.

Крок 3. Коли робота для конкурсу готова, переходить за посиланням на анкету учасника, вказує всі необхідні дані та надає посилання на свій відеосюжет, попередньо залитий на YouTube (чи Google Диск).

Крок 4. Чекає, поки на вказану пошту прийде інформація про успішну реєстрацію його відеосюжету на конкурс.

Оцінювання робіт

З усіх поданих на конкурс робіт організатори формують шорт-лист із 50 матеріалів. Матеріали шорт-листа оцінюють журі — це 6 незалежних експертів. Оцінювання відбувається за встановленими критеріями. Максимальна оцінка, яку може отримати одна робота, — 100 балів. Разом із публікацією переможців організатор оприлюднить фінальну таблицю результатів з оцінками робіт шорт-листу за вказаними критеріями.

 

Критерії оцінювання робіт

1.       Відповідність заявленій темі

Наскільки обрана підтема, історія, проблема лежить у межах заявлених трьох тем: 1) Культура — це ми: цікаво про традиції, митців, культурні пам'ятки мого міста чи села; 2) Ментальне здоров’я як запорука стійкості; 3) Мої супергерої: історії людей, які надихають та змінюють країну на краще. Також журі оцінює, наскільки логічно та послідовно побудована сюжетна лінія.

2.       Відповідність заявленому формату

Структура. Матеріал має поєднувати різні структурні елементи. Наприклад, синхрон (коментар спікера), лайф (живе відео зі звуками), стендап (коментар репортера в кадрі), закадровий текст (коментар репортера поза кадром), інтершум (справжній звук відеоряду), титри тощо. Члени журі оцінять не лише різноманітність використаних елементів, а й наскільки рішення було вдалим для передачі конкретного меседжу.

Логіка. Важливі логічність і послідовність елементів, цілісність і  відповідність режисерському задуму впродовж усього матеріалу.

Якість. Візуальна та звукова частини матеріалу мають бути якісними, доступними для легкого сприйняття.

3.       Дотримання базових журналістських стандартів

Це зокрема баланс точок зору, точність, достовірність, повнота висвітлення інформації, зрозумілість глядачеві, чітке відокремлення фактів від коментарів. Що значить кожен стандарт, можна прочитати в посібнику.

4.       Оригінальність, унікальність висвітленої історії / підтеми / проблеми

Наскільки історія допомагає зануритися в тему, відкрити в ній нові знання або пережити новий досвід.

5.       Додаткові бали

Кожен член журі отримує 4 бали, якими може відзначити роботу додатково, поза згаданими вище критеріями.

Оголошення переможців

У  січні 2025 року організатор публічно оголошує 10 переможців. Організатори залишають за собою право заснувати спеціальну відзнаку та нагородити нею роботу, незалежно від отриманої оцінки від членів журі.

Для участі у фінальних заходах, включаючи поїздку в Київ, обов’язковий дозвіл батьків, оформлений за наданою організаторами формою. За три дні після оголошення переможців організатор має отримати від переможця необхідні документи для підтвердження участі в навчальній поїздці. У разі не встановлення потрібної комунікації та відсутності належно оформлених документів, організатори лишають за собою право назвати переможцем роботу, наступну за рейтингом балів.

Фінальні заходи в Києві

У  січні 2025 року 10 переможців відвідають фінальний 3-денний захід у Києві (у супроводі батьків / учителя). Програма включає відвідання ньюзрумів відомих медіа, екскурсію центром Києва, тренінги й інші тематичні заходи.

Детальну програму організатори повідомлять переможцям і особам, які супроводжуватимуть їх.

Організатори компенсують переможцям і особам, які їх супроводжують: вартість трансферу (в обидва боки), проживання в готелі, харчування.

У разі погіршення безпекової ситуації організатори залишають за собою право змінити чи перенести фінальні заходи.

 

Організатори й партнери конкурсу

Національний конкурс «Репортер» реалізується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Партнерами проєкту є Міністерство освіти і науки України та Суспільне Мовлення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь