ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ
ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ
21.04.2025 рішенням Державної протиепізоотичної комісії при Прилуцькій районній державній адміністрації накладено карантинні обмеження по сказу собаки на село Товкачівка Малодівицької ТГ Прилуцького району, визначено загрозливу зону, проводяться відповідні до цього заходи.
Сказ — це смертельне вірусне захворювання, що вражає центральну нервову систему людини та теплокровних тварин. Вірус передається через слину інфікованої тварини, найчастіше під час укусів. Однак можливе зараження через подряпини або потрапляння слини на слизові оболонки чи відкриті рани. Вакциновані тварини не можуть передавати сказ. Власники домашніх тварин в Прилуцькому районі та зокрема Парафіївської ТГ можуть безоплатно вакцинувати своїх улюбленців від сказу у державних ветеринарних установах. Вакцинацію необхідно повторювати щороку, щоб підтримувати надійний імунітет у тварин.
Для боротьби зі сказом фахівці Держпродспоживслужби виконують комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.
Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.
Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.
Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин на території мисливських угідь Прилуцького району в цьому році здійснюватиметься в травні шляхом наземного розповсюдження принад із вакциною.
Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.
Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.
Важливо! У разі виявлення подібних принад - не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.