Парафіївська селищна рада
16730, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, с-ще Парафіївка, вул. Тараса Шевченка, буд. 62 (ЄДРПОУ-04412521)

Європейська інтеграція, безпека, санкційна політика та подальша координація з партнерами – ключові теми робочого візиту Віцепремʼєр-міністра Тараса Качки до Естонії

Дата: 13.02.2026 08:38
Кількість переглядів: 39

 

Європейська інтеграція, безпека, санкційна політика та подальша координація з партнерами – ключові теми робочого візиту Віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тараса Качки до Естонії.

У центрі зустрічей та обговорень:

Під час зустрічі з Віцепрем’єр-міністеркою з євроінтеграції Молдови Крістіною Герасимов сторони підтвердили, що обидві наші держави мають рухатися євроінтеграційним шляхом синхронно та незворотно. Україна та Молдова виконали всі необхідні умови для відкриття переговорних Кластерів. Важливо зберегти темп і не допустити подальших політичних затримок, а також продовжувати співпрацю на євроінтеграційному шляху.

У межах Конференції з розширення ЄС 2026 Тарас Качка взяв участь у панельній дискусії «Поєднання необхідної швидкості та підходу, заснованого на заслугах» разом із Єврокомісаркою з питань розширення Мартою Кос, представниками Молдови та Чорногорії. Віцепремʼєр наголосив, що розширення ЄС є не просто технічним процесом, а геополітичним і безпековим проєктом. Підхід, заснований на заслугах і реформах, має поєднуватися з політичною рішучістю.

Під час зустрічі директорів з питань розширення ЄС міністерств закордонних справ країн Північно-Балтійської вісімки (NB8), Тарас Качка подякував партнерам за послідовну та принципову підтримку України. Віцепремʼєр наголосив, що Україна виконала всі технічні умови для відкриття переговорних Кластерів та розраховує на збереження політичної рішучості ЄС. Єдність і лідерство NB8 є важливим фактором для збереження динаміки розширення.

Окрему увагу під час зустрічей було приділено посиленню підтримки України в енергетичному секторі, розширенню оборонної допомоги, зокрема через механізм SAFE, а також необхідності подальшого санкційного тиску на росію. Про це, зокрема, йшлось під час зустрічі з Маргусом Цахкною, міністром закордонних справ Естонії.

Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь